Soru:
Güvenilir ve kullanıcı dostu ama abartılı olmayan bir satranç saatini nereden bulabilirim?
Daniel
2012-05-31 20:16:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Güvenilir ve kullanıcı dostu bir satranç saati arıyorum, ancak 50 $ harcamak istemiyorum (25 $ 'ın altında olması tercih edilir). Analog mu dijital mi benim için daha iyi olur emin değilim - bu yüzden bir soru şu: her birinin artıları ve eksileri nelerdir? Ayrıca, eğer mümkünse, birkaç saatlik oyun için bile saniyeleri göstermesini istiyorum. Bu mümkün değilse, en azından son on dakika kadar. Hangi tür veya markaya dikkat etmeliyim?

Düzenleme: Muhtemelen ilgileneceğim birkaç saat buldum - bulabildiğim en ucuz analog saat: Chezmate hassasiyeti quartz saat 20,99 dolara, diğeri en ucuz dijital saat - 32,90 dolara. Analog olanın ihtiyacım olan tek şey olup olmayacağını veya dijital olana gitmeye değip değmeyeceğini bilmek istiyorum. Dijital olanın birkaç özelliği daha var gibi görünüyor, ancak temelde dayanıklılık ve güvenilirlik açısından hangisi fiyat için daha iyi olurdu?

Iki yanıtlar:
#1
+5
Subs
2012-07-22 14:09:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç ay önce sorduğunuzu ancak başkaları bu fiyat aralığında bir şey arıyorsa cevabımı eklediğinizi gördüm.

Bir iPhone'unuz var mı? Oldukça iyi olan satranç saati uygulamaları var. Diğer oyuncunun iPhone ekranınızı çok fazla tırmalamasını istemediğiniz için bu yalnızca ev oyunları içindir.

Ayrıca eBay'de de arama yapmalısınız. Düşük ödüllü ancak oldukça iyi dijital satranç saatleri için en iyi bahistir. Doğuştan sorunları olduğu için ucuz analog saatleri satın almayın ve dijital saatlere geçmeden önce birkaçını çöpe attım. EBay'de teklif vermeden önce daima fiyatları Amazon'da karşılaştırın.

Not: Dijital saatler, 25 doların altında ucuz analog saatlere göre millerce ağır basar.

  1. Hoş görüntüler

  2. Oyununuz için birçok seçenek (örneğin, isterseniz her hamle için ekstra saniyeler eklenir).

  3. Bu fiyat aralığında analog saatlerden daha uzun kullanım ömrü (daha az mekanik sorun).

  4. Tek dezavantajı pillere ihtiyaç duymaları.

  5. Bazı dijital saatler, saatlerin nasıl ayarlanacağına dair çok az bilgi gerektirir, ancak kılavuzu okumak yardımcı olur ve çok karmaşık değildir.

  6. ol >

    eBay'de (kullanılmış / yeni; çalışır durumda olarak listelendiğinden emin olun) birçok iyi dijital satranç saati. İyi Şanslar.

#2
+2
Tony Ennis
2012-06-01 03:47:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herhangi bir gelişmiş zaman kontrolüyle oynamayı düşünüyorsanız, dijital saatler daha iyidir veya belki de gereklidir. Örneğin, bazı yıldırım zamanı kontrolleri, fazladan birkaç saniye geçene kadar geri saymaya başlamaz. Yani, hızlı oynarsanız, zamanınız tükenmez. Analog saatlerle bu mümkün değil.

En ucuz analog saate sahibim ve anlayabildiğim kadarıyla normal turnuva oynamak için sorun değil.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...