Soru:
Gözleri bağlı oynamak, gözü kapalı oynamayı geliştirebilir mi?
xaisoft
2012-06-01 22:49:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gözlerim bağlı oynarsam veya tahtaya bakmazsam ve sadece tahtayı, taşları ve pozisyonu kafamda görselleştirirsem, bu normal oyun tarzımı geliştirebilir (fiziksel olarak bir tahtaya bakma). Gözleri bağlı oyun yoluyla normal oyunu iyileştirmenin kanıtı var mı?

Sıkıcı dersler sırasında okulda bir arkadaşımla gözbağı oynardım, böylece öğretmen bizi masanın altında bir tahta ile yakalayamazdı, ancak emin olduğum tek etki, okul notlarımın bu yüzden iyileşmemesi: )
@Ray - Bu iyi bir fikirdi. İyi ki okulla işim bitti :)
Gözlerim bağlı oynadım. İlginç. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, normalde etkileyici olmayan gücümün çok altında oynadım.
Iki yanıtlar:
#1
+9
Eve Freeman
2012-06-02 01:18:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herhangi bir kanıt olduğunu sanmıyorum (ya da bulacağınızı da sanmıyorum), ancak gözbağıyla oynamanın normal satranç çalışması olarak kesinlikle yardımcı olduğunu düşünüyorum. Bence ne kadar iyi göz bağı oynarsanız, tahtayı o kadar çok görselleştirebilir ve ileriyi hesaplayabilirsiniz.

Daha da iyisi, olmayan birine karşı gözü kapalı oynamayı deneyin.

Bobby Fischer, tüm panoyu aynı anda görselleştiremediğini söyledi. Bu, bunu yapabilmenin biraz güçlü satranç oynamak için bir gereklilik olmadığı anlamına gelir.
Tüm tahtayı görselleştirmek, güçlü gözü bağlı satranç oynamak için bir gereklilik değildir ... Soruyla ilgili olarak: Larry Christiansen, eyaletler arasında gözü bağlı bir turdan sonra hesaplamasının çok geliştiğini yazıyor.
#2
  0
yobamamama
2019-12-29 05:33:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bana yardım etmedi. Gözü kapalı oynayabilmek için OTB becerilerimi kullandım.

Gözleri bağlı oynamanın OTB becerilerinize yardımcı olduğuna dair hiçbir veri görmedim.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...