Soru:
Hile için hangi karşı önlemler mevcuttur?
blunders
2012-05-12 00:35:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şampiyona oyunları sırasında bir oyuncuya gerçek zamanlı harici geri bildirimin ne kadar büyük bir avantaj sağlayacağı düşünüldüğünde, büyük satranç şampiyonalarından herhangi biri, bir kumarhanede bulmayı bekleyebileceğiniz aynı tür hileleri önlemek için karşı önlemler alın ? Öyleyse, bu karşı önlemler iyi biliniyor mu?

Iki yanıtlar:
#1
+5
Bort
2012-05-12 18:24:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oyuncuların bir metal detektöründen geçmesini ve izleyici teması olmadan izole bir ortamda oynamasını gerektiren turnuvalar olmuştur. Yine de, 2006 Topalov-Kramnik maçı sırasında bütün bir Toiletgate olayı vardı, bu yüzden bu önlemler bile 'yeterli' görünmeyebilir. Oyuncular arasında çıplak arama yapmaya başvurmanın yanı sıra, oyunlar sırasında onları dış dünyadan izole etmekten başka ne yapılabilir?

#2
+3
Tony Ennis
2012-05-12 18:30:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Frederic Friedel'in Cheating in Chess adlı kitabına bakın.

Özet

Günümüzde tüm oyuncular satranç seviyeleri bir oyun sırasında bilgisayar desteğinden yararlanabilir. Bu yeni bir gelişme ve oyun için ciddi bir problem. Bu katkı, kopya çekmenin ana biçimlerini listeler ve uygulamadan bazı olaylar sağlar. En yaygın olanı (Böblinger Açık'ta Allwermann), daha önce fark edilen hile vakalarını tanımlayarak tarihsel bir bağlama oturtulur. Son olarak, hile sorunu oyunun en yüksek seviyesinde ele alınmaktadır. Olasılıklar nelerdir ve bu düzeyde hile yapmayı nasıl önleyebiliriz? Net bir çözüm olmadığı için hile konusu yakın gelecekte çok ciddi bir şekilde ele alınacak konular listesinde yer almaya devam ediyor.

Oh, bu harika. Bunu kendiniz mi yaptınız yoksa özeti otomatik olarak eklemek için bir imkan var mı?
@blunders - teşekkürler. Düzenleme ve yorumları anlıyorum. Bağlantıdan otomatik olarak bazı metinler aldığınız şekilde "Özet" i ekleyip eklemediğinizi merak ediyordum. Her neyse, çıplak bağlantılara izin verilmediğini bilmiyordum, bu yüzden bu bilgi için teşekkürler. Gelecekte onları daha çok giydireceğim.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...