Soru:
Bir oyuncu taktik öğrenmek için taktik açılışlar oynamalı mı?
Rex Butler
2012-05-16 03:42:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha önce de belirtildiği gibi,% 99 taktik / hesaplamada Satranç.

Dolayısıyla, bir oyuncu taktik yeteneklerini artırmayı hedefliyorsa, King's Gambit gibi taktik açılışlarda oynamalı veya istenirse İngilizce gibi bir şey oynamalı, taktiklerin oyunun ortalarında görüneceğini bilerek ?

Bunu ifade etmenin bir başka yolu da şudur: Gelişmekte olan bir oyuncu, taktiklerin kısa vadede çok daha önemli olduğu düşünüldüğünde, konumsal olanlardan önce taktik açılışlarda ustalaşmalı mıdır?

Satrancın% 99 taktik / hesaplama olduğunu kim söylüyor? Şerefe.
Ayrıca, ilgili soru http://chess.stackexchange.com/questions/1372/best-ways-for-improving-tactics ve lütfen bu soruya verdiğim cevabı okuyun. Şerefe.
üç yanıtlar:
#1
+7
Tony Ennis
2012-05-16 03:52:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Satranç eğitmenim bana şunu söyledi:

  1. Taktikler
  2. Taktikler
  3. Taktikler

Seni düşünüyorum ham taktik becerisiyle 2000'in altı seviyesinde birçok oyun kazanabilir. Bundan sonra, konumsal düşünceler önem kazanmaya başlıyor.

Açılışla ilgili olarak, bunun pek önemli olduğunu düşünmüyorum. Sizi mutlu eden açılış türlerini oynayın.

4. Taktikleri unuttunuz :)
#2
+7
Andrew
2012-05-16 06:38:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hemen hemen her açılışta, hesaplanacak çok şey olacaktır. Ne yazık ki çoğu oyun cüretkar fedakarlıklar ve ateşli şah kanadı saldırıları için potansiyel sağlamaz, ancak en iyi hamleleri oynamak istiyorsanız her bir açılış yoğun hesaplama gerektirir.

Taktiksel açılışları oynamaktan ve öğrenmekten çok daha önemli, klasik açılışları oynamanızı ve en azından başlarken çalışmanızı tavsiye ederim.

Klasik açıklıklar 1'dir. e4 e5 ve 1. d4 d5 . Bu açılışları her iki renk için de oynayın. 1. e4 e5 Açık Oyun olarak adlandırılır çünkü pozisyonlar genellikle açılır ve genel satranç ilkelerine göre oyun gerektirir. Örneğin, geliştirin, merkezi, kaleyi vb. Kontrol edin. Yani İngilizce oynamak, yeni başlıyorsanız muhtemelen en iyi bahis değil, ama tamamen farklı bir nedenden dolayı. İngilizler bazı ilkeleri ihlal ediyor, yani merkezi işgal ediyor ve bunun yerine beyaza başka avantajlar sağlıyor (genellikle diğer şeylerin yanı sıra iyi bir vezir kanadı piskoposu).

Taktikleri geliştirmenin en hızlı tek yolu, iyi bir bulmaca kitabı alıp üzerinde çalışmaktır. King's Gambit gibi süper keskin açılışlar oynarsanız, bu, genel olarak taktiklerden çok belirli açılış varyasyonlarını öğrenmenize daha fazla yardımcı olacaktır. King's Gambit'i seviyorsanız, taktikleri öğrenmenin bir yolu King's Gambit'i içeren bir düzine büyük usta oyununa bakmak olabilir. Hesaplamanızı iyileştirmenize ve açılıştan itibaren size bazı temalar göstermenize yardımcı olacak, tahtada veya varyasyonlarda gizlenmiş yeterli taktikler olacak.

Hiper-modern açılışlardan önce klasik açılışları oynamak mantıklı. Ne yazık ki e4 e5'i siyah olarak oynamak ve açılışları incelememek (ki bu genellikle tavsiye edilir) biraz tehlikeli olabilir ... örneğin bazı kumarlarla nasıl başa çıkılacağını bilmiyorsanız.
@Skolem, her zaman 1) gambiti kabul edebilir ve sonra doğal bir şekilde savunabilirsiniz; bu, yeterince doğru savunursanız veya 2) kumar oynamayı reddederseniz sizi oynanabilir bir konuma getirir. E4 e5 kumarlarının neredeyse tamamı ... d5 oynayarak reddedilebilir (İki At'ın 4.Ag5 satırlarında Evan Gambit, King's Gambit, d5 gereklidir, vb.)
Açılışta karşılaşabilecekleri her sorun için bir kitaba koşup bir satır ezberleyen oyuncular, bunu kendileri için nasıl yapacaklarını asla öğrenemezler. Biri size karşı Kral Gambiti oynarsa, bir kitap kapmayın, piyonu kapın ve nasıl savunacağınızı öğrenin. Ne zaman karşı koyacağınızı öğrenin. Piyonu ne zaman geri vermeniz gerektiğini ve ne zaman elinizde tutabileceğinizi öğrenin.
#3
+3
Tom Au
2013-02-03 00:29:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taktik öğrenmek için, taktik durumlara girmek istersiniz. Bunlar, oyunun açılışında, ortasında veya oyun sonunda ortaya çıkabilir.

Ancak taktiksel açılışlarda oynarsanız , bu durumlara avantajlı bir başlangıç ​​yaparsınız (ve biraz alacağınızı garanti edersiniz).Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...