Soru:
Hızlı satrançta (özellikle kurşun), kirli taktikler daha fazla tolere edilir mi?
Adel
2012-06-24 03:15:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kurşun satrançta bu çılgınca. Bazen zaman kazanmak için kendimi şüpheli kontroller yaparken buluyorum. Ya da komik kumar. Ama kraliyet oyununa yakışmıyor gibi geliyor.

Kurşun satranç, genel satranç topluluğunun itibarı için kötü müdür?

İnsanlar 1 dakikalık bir "satranç" oyunu oynadıklarında, saatin oyundaki en önemli tek parça olması beklenmelidir (tahtadaki herhangi bir parçadan çok daha fazla). Bu yüzden bana göre saate odaklanan stratejiler norm olacaktır.
@EdDean - Bu çok iyi bir nokta, teşekkürler!
20 saniyeden daha az vaktiniz kaldığında "saate en yakın taşı hareket ettirin" kuralının gücünü asla unutmayın.
Iki yanıtlar:
#1
+6
Michael
2012-06-29 19:56:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bana göre satranç ve kurşun satranç bir tür spor veya rekabet. Kurallara uygunsa, tahtada olan her şey meşrudur. Kötü ya da aldatıcı hareket diye bir şey yoktur. "Psikolojik" nedenlerle riskli oynayabilir, hamleleri tekrarlayabilir veya hamleler yapabilirsiniz. Rakip, yanlış bir şey olduğunu düşünürse, daha iyi oynayarak bunu göstermesi gerekir.

Bazen oyuncu berabere kalan bir pozisyonda oynamaya devam eder, çünkü rakibinin zamanı biter ve rakibin hata yapacağını umarlar. Sorun değil, çünkü zaman oyunun bir parçası. Anand, son dünya şampiyonasında bu şekilde Gelfand'a karşı bir oyun kazandı

#2
+5
Tony Ennis
2012-06-24 03:18:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kurşun satranç ve hızlı satranç farklı oyun türleridir; daha yetenekli olanları tercih ediyorlar. Saat, oyunun ayrılmaz bir parçasıdır. Kullan onu. Onu kucaklayın.

Hayır, toplum için bughouse veya diğer çılgın varyantlardan daha kötü değil.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...