Soru:
Colle System'i Kingside Fianchetto'ya karşı nasıl oynayabilirim?
Eric Wilson
2012-05-30 17:21:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Beyaz olarak Colle Sisteminden hoşlanıyorum, çünkü genellikle kendi Şahımı önemli bir tehlikeye maruz bırakmadan beyazlar için güçlü bir şah kanadı saldırısına yol açıyor.

Ancak, rakibim şah kanadında bir fianchetto'nun arkasında kaleler yaptığında , Piskoposumun d3 'deki saldırısını önemli ölçüde körelttiğinden ve ilerleyen şah kanadı piyonları muhtemelen kendi şahımı tehlikeli bir şekilde açacağından, ona nasıl saldıracağımı anlamakta sık sık mücadele ediyorum.

Birisi bana Colle sisteminden nişanlısı bir krala nasıl saldırılacağına dair iyi bir örnek verebilir mi?

Bir "colle" etiketinin uygun olacağını düşünüyorum, ancak onu ekleyecek temsilcim yok.
Bu etiketi ekledi.
Barry saldırısına baktın mı? Hangi hamle sırasını kullandığınızdan emin değilim, ancak bu ilerlemenin ve oyunu bir Pirc yapısına zorlamanın bir yolu olabilir.
Iki yanıtlar:
Greg E.
2012-06-03 09:01:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oyun tarzınıza uyuyorsa, bir olasılık, taş duvar kurulumuna geçmektir, bu da genellikle g6 piyonunun rakibinizin şahını açmak için çok uygun bir kaldıraç görevi gördüğü şah tarafında bir piyon fırtınasına yol açar. Yine de, beyaz merkezin altını oymak için erken bir şah taraf nişanlısı ve ardından ... c5 'in, Colle sistemiyle tanışmanın muhtemelen en iyi ve en agresif yollarından biri olduğu söylenmelidir. yaklaşımınızı değiştirmeye hazır değilsiniz, siyahlar açılıştan hemen sonra kolay eşitliğe ulaşırsa şaşırmamalısınız.

P Calu
2015-01-25 12:53:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grunfeld'in beyaz oyununa karşı, Katalan dizelerini tersine çeviren bir KID'ye karşı ya Torre ya da ... Veya .. Fransız - KIA dizilerini beyaz olarak oynamanızı tavsiye ederim !!! Oldukça sağlam çizgiler

Gecikmeli c5'e karşı koruma sağlayın! Elbette! Şansınız, her şeye karşı kurulmuş bir Sicilyalı fanatiği oynuyorsunuz ... Ve en azından A) aşina olmadığı bir açılışta oynadığınız için sizden nefret edecek ve bu ona normal hücum hatlarından hiçbirini vermeyecek.

End U'da Hollandaca ve Anti Benoni hattı için düz çizgiyi öğrenmesi gerekecek. Standart açılış hamleleri d4 Af3 & e3 vb. İle yapılabilir olmalı ... İş arkadaşı olmayacak .. ama pastanızı yiyip yiyemezsiniz ...

Sadece yapma açıklıkları kovalamaya gidin .. Colle &'a sadık kalın, ustalaşın ve gerekli olduğunu düşündüğünüz yere ekleyin. Orta ve son oyun tekniğiniz üzerinde çalışın ve taktikler çalışın ...Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...