Soru:
Satranç oynamak için en iyi web siteleri nasıl bulunur?
blunders
2012-05-16 05:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Satranç oynamak için bir web sitesi seçerken özellikler ve topluluk dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hangi faktörler önemlidir?

Not: En iyi satrancı istediğimizden beri web siteleri Stack Exchange'de izin verilen soru türlerine ilişkin kurallara uymuyorsa, temelde aynı soruyu bununla sonuçlanmayacak şekilde sormaya çalışacağımı düşündüm kapalı olmak.

Dört yanıtlar:
user167780
2012-05-16 06:25:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oyun seviyenizin ne olduğuna ve deneyimden ne beklediğinize bir ölçüde bağlı olacaktır. İster eğlence için birkaç oyun oynamak ister oyununuzu geliştirmek için oynamak isteyin. Ayrıca ister ücretsiz bir site arıyor olun ister bir abonelik ödemeye istekli olun. Oyunumu geliştirmek için olduğu kadar eğlenmek için de oynuyorum, bu yüzden iyi bir derecelendirme aralığına sahip daha fazla sayıda aktif oyuncuya sahip bir site arıyorum. Aboneliği ödemeye istekliysen, çok güçlü oyuncuların video dersleri gibi çok iyi öğrenme materyalleri sunan ICC ve Playchess gibi siteler var (umarım sitelere isim vermek kurallara aykırı değildir).

Soufiane Hassou
2012-05-16 05:40:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şunu söyleyebilirim:

 • Kullanıcı arayüzü
 • Seçtiğiniz mobil cihazda kullanılabilirlik
 • Turnuvalar. Turnuvaları severim.
 • Ücretsiz sürüm yeterince iyi veya en azından makul fiyattır
 • İyi bir derecelendirme sistemi ve istatistikler (gelişimi izlemek için)
 • Bir tür analiz araçları
b1_
2012-05-16 07:32:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pekala, istek listem aşağıdaki gibi olacak:

 1. Can sıkıcı hatalar içermeyen sezgisel arayüz.
 2. Cep telefonu erişimi.
 3. A cömert miktarda ücretsiz içerik.
 4. Hile yapmak yok.
 5. Geniş oyuncu tabanı, böylece beceri seviyemdeki oyunculara karşı günün herhangi bir saatinde oldukça hızlı bir şekilde oyun oynayabilirim.
 6. Oyuncu tabanının, daha düşük yetenekli olmaktansa çok yetenekli olması , çünkü belki de çok yetenekli oyuncuların görünür olması ve dahil olması için teşviklerle, egomu kırmaktansa meydan okumayı ve gelişmeyi tercih ederim.
 7. Sizi rahatsız eden oyuncuları göz ardı eden bir kutuya yerleştirmek ve bir arkadaşınızın tekrar oynamak isteyeceği bir kutuda oynamaktan zevk aldığınız oyuncuları, sohbet olanaklarını vb. .
 8. Tartışma ve analiz için canlı bir forum.
 9. Öğrenme içeriği.
 10. Derecelendirme sistemi ve ödüller.
 11. Turnuvalar ve etkinlikler.
 12. Zaman kontrolleriyle ilgili seçim.
xaisoft
2012-05-16 19:01:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Satranç oynamak için en iyi siteyi bulurken göz önünde bulundurulması gereken faktörler, sanırım neyi en iyi olarak değerlendireceğinize bağlıdır, ancak bazı faktörlerim şunlardır:

 1. Kullanıcı arayüzü. Sezgisel olmalı. Ne yapacağımı veya ne yaptığını tahmin etmem gerekmemeli.

 2. Güçlü topluluk. Topluluk, derecelendirmelerin bir karışımı olabilir. Toplulukla ilgili bir diğer önemli şey de iyi olmaları gerektiğidir.

 3. Pek çok öğrenme içeriği

 4. Gecikme süresi yok

 5. Cep telefonu erişimi (bir akıllı telefon aldığımda bu iyi olacak)

 6. Çeşitli zaman kontrolleri.

 7. Turnuvalar

 8. eğer ücretsizse, o zaman daha da iyidir, ancak ICC gibi bir şeye mal olursa, artılar eksilere ağır bastığı sürece üyelik.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...