Soru:
Bir simülasyonda hangi açılışlar oynanmalıdır?
Andrew
2012-06-12 19:24:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir simülasyon için genellikle hangi açılışlar iyidir? Bunun bir all-comers simülasyonu olduğunu varsayıyorum, bu yüzden güçlü oyuncular karışabilir. Rakiplerin gücü vaktinden önce bilinirse cevap değişir mi?

Bir cevap:
#1
+7
Akavall
2012-06-12 20:17:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Simulasyon yapan kişinin, üstün anlayışlarını kullanabilecekleri ve fazla hesap yapmalarına gerek kalmayan sessiz pozisyonlar için çabalaması gerektiğini ve rakiplerinin bunun tersi için çabalamaları gerektiğini her zaman duymuştum: karmaşık, taktik pozisyonlar. GM'ler bile bir simülasyon verirken yanlış hesap yapabilir, çünkü hareket başına çok az zamanları vardır ve endişelenecek çok sayıda pano vardır. Bu bana mantıklı geliyor ve bence bu, katılımcıların gücünün önceden bilinip bilinmediğine bakılmaksızın geçerli.

Dedikten sonra, simüllerde bazı çılgın Morphy ve Alekhine taktik galibiyetleri, hatta gözleri bağlı simülasyonlar var. p>Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...