Soru:
Mac için UCI uyumlu iyi GUI'ler nelerdir?
Tony Ennis
2012-06-05 04:43:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mac'te UCI uyumlu GUI çalıştıran var mı? Tercihen yerli ve modern bir şey, bu nedenle WINE ve Rosetta (vb.) Gerekli değildir. Amacım basitçe satranç pozisyonları oluşturmak ve Stockfish'in analiz etmesine izin vermek.

Herhangi bir öneri takdir edilecektir.

Iki yanıtlar:
#1
+7
Eve Freeman
2012-06-07 19:59:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vay canına, genellikle bunun gibi başka bir yanıt eklemem, ancak Scid vs PC (daha aktif bir şekilde korunan ve bir mac'a sahip olan) Scid çatalından oldukça etkilendim Scid vs Mac adlı dağıtım). Scid'in, stockfish'in girdisini daha iyi işlemesini sağlamaya çalışırken, Scid için mac derleme talimatlarını ararken buldum. (ve bu arada, Scid vs PC, stockfish 2.2+ sorununu çözmez, çünkü bu hala bir seferde girdi ayrıştırması tcl satırına bağlıdır).

#2
+6
Eve Freeman
2012-06-05 06:41:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kullandığım şey scid. Yerel bir uygulamada derlenmiştir. Bu amaç için oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyor, ancak Stockfish 2.2.2 tuhaf davranıyor, sorunlarınız varsa 2.1.1'i deneyebilirsiniz. Aslında oldukça basit olmasına rağmen bir nasıl yazacağımı yazdım.

Son zamanlarda Stockfish'i 100'e kadar çıkan birden fazla varyasyonla çalıştırıyorum, bu nedenle tüm hareketlere derinlemesine bakıyorum. Bir oyun sırasında yapmak istemezsiniz, ancak uzun süre koşmayı planladığınız bir analiz için, beklenmedik bazı iyi hamleleri daha önce yakalar.

Her iki bağlantı da artık kopmuştur.
Bunun için üzgünüm; Muhtemelen blogumu bir yerde yeniden oluşturmalıyım.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...