Soru:
Belirli alanlarda kasıtlı uygulama için hangi yazılım iyidir?
blunders
2012-05-19 18:46:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Desteksiz oyun oynamayı izleyen ve oyuncunun güçlü ve zayıf yönlerini, oyuncunun güçlü ve zayıf yönlerine göre en değerli kasıtlı alan uygulamasına odaklanmasını sağlayacak şekilde sınıflandıran bir yazılım var mı?

Bu soruna veya bu soruna odaklanmayı garanti edecek kadar iyi oynadığıma inanmıyorum.
@Tony Ennis: Beceri seviyesinin bilinçli uygulamanın etkili kullanımıyla hiçbir ilgisi yoktur. Aslında, daha az beceriye sahip uzmanların böyle bir sistemden daha fazla yararlanacağını, çünkü sunulan öğrenme döngülerine anlamlı odaklanma ve geri bildirim getireceğini söylemeye cüret ediyorum.
Bir cevap:
#1
+8
ETD
2012-05-21 19:15:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Böyle bir yazılım olmadığını söyleyeceğimden eminim; Motorlar elbette inanılmaz derecede güçlü oyuncular ve onların sayısal değerlendirmeleri kesinlikle yapabileceğiniz zayıf hareketleri tam olarak belirleyebilse de, anlattığınız türden yararlı geri bildirimler maalesef bu noktada bir bilgisayar programı için ulaşılamaz. Artı tarafta, bu tür var olmayan yazılımlara harika (ve ucuz!) Bir alternatif var: kendinden daha güçlü insan oyuncular .

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri satrançta daha iyi olmak (ve bu, çoğu rekabetçi çabalarda ortaktır), ister gelişigüzel ister turnuva oyununda, bulabileceğiniz en güçlü rakiplere karşı oynamaktır, özellikle de daha sonra bir ölümden sonra beyinlerini seçebilirseniz. Nerede yanlış gittiğinizi gördüklerini ve oyunun hangi alanlarında hata yapma eğiliminde olduğunuzu öğrenmeye geleceksiniz ve zamanla bu şeylerden daha fazlasını kendi başınıza göreceksiniz. Ve daha sonra oyun boyunca konuşmasanız bile, sadece oynamanın kendisi bir oyuncu olarak gelişiminiz için bir nimet olacaktır, çünkü en iyiye karşı çalışmanın yerini hiçbir şey tutamaz ve çelik çeliği keskinleştirir.

+1 @Ed Dean: Başka bir soruya göre, xaisoft [geri bildirim veren yazılım] (http://chess.stackexchange.com/a/517/38) sağlıyor, ancak bildiğim kadarıyla oyuncunun geri bildirimi gerçek zamanlı görmesine izin vermiyor. Böyle bir yazılımın mevcut olmaması ilginç
@blunders: bu bağlantı için teşekkürler. Xaisoft'un orada tarif ettiği şey, bir yazılım çözümünden tam olarak beklediğim şeydir. Ne zaman hata yaptığınızı size söyleyebilir (ve bir sayı ile "ne kadar kötü" olduğunu belirtebilir), ancak bir insan için gelişim için rehberlik sunamaz.
Hatalar yalnızca bilgiye dayalı değildir (genellikle tek bir oyuna bakarak çıkarılır). Aynı zamanda davranış temelli (zayıf zaman yönetimi), irade temelli (çok çabuk istifa eder) veya sadece ayrıntılara dikkat eksikliği (el sallama / genel ilkelere göre el sallama) ve sadece zor / kritik pozisyonları "yeterince eğlenceli" bulamama gerçekten öğütmek için. İyi bir koç / akıl hocası, N maçın üzerinden geçerek (onları hareket zaman damgalarıyla canlı / çevrimdışı izleyerek) ve ardından bu zayıflıkların ne olduğuna dair değerlendirmeler yaparak ve ardından nasıl ele alınmaları gerektiğine (veya kasıtlı olarak uygulanmaları gerektiğine!) Öncelik vererek bu kalıpları gözlemleyebilir


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...